Kolejny sezon bez trofeum!

Po bezbramkowym remisie na Stadio Olimpico, Rossoneri nie mogli sobie pozwolić na kalkulacje. Jedno było pewne, Milan musiał zwyciężyć, żeby móc grać dalej o jakiekolwiek trofeum w sezonie 2018/19.

Poza sportowym aspektem, to spotkanie miało jeszcze drugie dno. Po ostatnim meczu pomiędzy dzisiejszymi rywalami, Kessie oraz Bakayoko afiszowali się pod Curva Sud z koszulką Acerbiego, za co przeprosili oraz ponieśli kary finansowe... Jednak kibice Lazio nie zaprzestali obnażać się swoją rasistowską piosenką o Bakayoko [klik]

Po ponad dwustu dniowej przerwie do podstawowego składu wrócił Mattia Caldara, w którym wszyscy "tifosi" pokładają duże nadzieje.
Gattuso ustawił zespół dość eksperymentalnie 1-3-4-3. Rzadko mieliśmy mieć okazję (dwa razy w tym sezonie) widzieć Milan grający tym ustawieniem,
dlatego też nie wiadomo było czego można oczekiwać.
W sumie... Po ostatnich "pokazach" Il Diavolo, gorzej być nie mogło.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Walka toczyła się w środku pola, gdzie żaden z zespołów nie mógł zawiąząć akcji ofensywnej.
Milan cały czas irytował długimi piłkami na Il Pistolero lub próbował żałośnie wymusić rzut karny jak w przypadku sytuacji Calabrii z 20 minuty.Suso dwukrotnie bez powodzenia uderzał z dystansu. Pierwszy groźny strzał z dystansu oddał grający dziś na wahadle Calabria, ale świetnie piłkę za linie końcową sparował Strakosha.
Pod koniec pierwszej połowy asystą do Correi niemal popisał się Samu, ale czujnie z bramki wyszedł Pepe Reina.

W pierwszej połowie Lazio totalnie odcięło od podań skrzydła zespołu prowadzonego przez Gennaro Gattuso, przez co musieliśmy próbować rozgrywać piłkę przez środek.
Jak to wyglądało? Tak jak przez większość tego sezonu - mizernie. Zespół prowadzony przez Simone Inzaghiego grał swoje: szybkie kontry, gra w trójkącie na bokach oraz groźne stałe fragmenty.

Oba zespoły poniosły straty w ludziach podczas pierwszych 45 minut. Boisko po stronie Biancocelestich opuścił Milinovic-Savic, za którego pojawił się Marco Parolo.
Po stronie gospodarzy Andrea Conti zastąpił, najlepszego dziś na boisku, Davide Calabrię.

W drugiej połowie drużyna ze stolicy zniszczyła Milan w każdej płaszczyźnie. Po pierwszych 15 minutach mogli już prowadzić 3-0, jednak Rossonerim udało się utrzymać remis 58' kiedy to straciliśmy bramkę ksero z meczu z Udinese. Lazio było groźne przy przy stałych fragmentach... Również Milanu. Po wyjściu z kontrą 4-3, w prosty sposób rozklepali obronę drużyny z Lombardii i Correa załadował piłke do bramki pomiędzy nogami Reiny. Później Gattuso zmieniał ustawienie na 3-5-2, ale pomimo to nie mogliśmy wyjść z piłką na połowę przeciwnika.

Przegrywam KOLEJNY mecz w FATALNYM stylu. Kolejny sezon bez trofeum i wszystko wskazuje na to, że kolejny bez LM.

Oficjalne składy:

Milan (1-3-4-3): Reina; Caldara, Musacchio, Romagnoli; Calabria, Kessie, Bakayoko, Laxalt; Suso, Piątek, Castillejo

Lazio (1-3-5-2): Strakosha; Bastos, Luiz Felipe, Acerbi; Romulo, Milinković-Savić, Leiva, Luis Alberto, Lulić; Immobile, Correa

Komentarze

• avatar
    MK92
    Czuję wielkie podniecenie. Bardzo ciekawi mnie nowe ustawienie i powrót Caldary. Forza Milan!
    bartezz_88
    Jak w polfinale Coppa Italia- jednynego pucharu jaki mozemy zdobyc w tym sezonie wystawic Caldare???!!!!!! Gosc nie gral w pilke rok czasu!!! W takim meczu!! Plus ta zmiana taktyki, to chyba jakies zarty, mega defensywnie w sumie 5 obroncow, wachadlowi-kazdy z nas wie jak dosrodkowuja, dwoch przecinakow w srodku pola, dwoch "kreatywnych" zawodnikow bez formy I odciety od podan Piatek... Dno i wodorosty, czuje mega kopanine z czerwonymi kartkami... Forza Milan!!!!
    • avatar
      casusius
      Nie ...no grał Caldara po kontuzji prawie pół sezonu w primce grał.
      Czucie piłki na pewno ma...gorzej skill.
  • avatar
    MARCO VAN BASTEN
    Czekam w drugiej połowie na Paquete. A Suso jest na boisku?
  • avatar
    Slaviio
    slabo to widze mielismy trochę szczęścia Lazio w Mediolanie jeszcze nigdy nie wygralo i oby tak zostalo
    paranormalny
    No i po zabawie, raczej dwóch bramek nie strzelą.
  • avatar
    MK92
    Strasznie się to ogląda. Milan w ofensywie jest impotentem nawet gorszym niż za Inzaghiego czy Brocchiego. Kiedyś chociaż Menez potrafił coś zaczarować podczas mizernej gry.
  • avatar
    Po co Hakan wszedł? Teraz wpuścił Cutrone i gra na dwóch napastników- tylko kto im piłkę zagra? Zamiast Hakana powinien wejść Paqueta który potrafi coś dograć
  • avatar
    Szymix
    Kessie 100% strat, zero czegokolwiek, ale nie Gattuso ściąga Caldare ... ja-pier-xx-le.
    I gdzie ta piana na ustach ? Oni raczej się slinią jak niemowle potrzebujące śliniaczka ...
  • avatar
    Filippo09
    Jak widzę te wszystkie błędy techniczne naszych zawodników to mnie szlak trafia, Conti nawet nie próbuje wygrać pojedynku biegowego
    Konradza
    Znowu to samo, ZERO walki, ZERO taktyki, ZERO zaangażowania, ZERO!!!!!!!!!!!!!!!
    #Gattuso out
  • avatar
    Slaviio
    hakan i suso wypad Zero pomysłu na gre zero
  • avatar
    92min i 25 sekunda naj lepszy obrazek meczu jak panowie Leonardo Maldini i Casidis wychodzą z trybun. Mam nadzieje że jak szybko wyszli tak szybko udadzą sie do szatni i powiedzą do Gattuso- dziękujemy ale nasza cierpliwość sie skończyła.
  • avatar
    casusius
    I nawet upić się nie można... bo rano do pracy.
    MK92
    Straszna żenada, którą ciężko jakkolwiek skomentować...
  • avatar
    Na konferencji trener znowu powie że nie mogliśmy nic więcej zrobić w tym meczu i dziękuję swoim piłkarzom za grę.
  • avatar
    KAKA22
    Gattuso OUTTTT!!! Koniec sielanki. Dzieki za wszystkie lata spędzone w Milanie ale trenerem jest słabym. Dzisiaj patrząc na Milan oczy krwawiły i Mi było wstyd jak ta gra wyglada i ze się łudzę z każdym kolejnym meczem na dobry Milan. Zero pomysłu na grę i to eksperymentalne ustawienie w tak ważnym meczu z silnym przeciwnikiem.
  • avatar
    swiety33
    Z tą słynną pianą na ustach to powinni do Gattuso wyjść kibice i mu jebnąć w łeb. To jak ten gość prowadzi zespól jest skandaliczne! Obsrany trener ustawia zespół na bronienie 0-0! On się chyba nawet własnego cienia boi. Komentatorzy ciągnęli z nas łacha przez cały mecz np o dotykaniu piłki przez Piątka. Ale w sobotę Torino i pewnie znowu usłyszymy, że czeka nas trudne spotkanie w którym Gattuso oczekuje walki i piany na mordzie. Chyba z wścieklizny!!! Kolejny temat to ten frajer z numerem 79. Ile można znosić jego lekkomyślności i lenistwa? To na orlikach zawodnicy mają więcej odpowiedzialności za piłkę i podanie. Kessie ma kompletnie wyj....e co się stanie po jego stracie. Tak sam gdy tylko piłka go minie i będzie za jego plecami. Kompletnie nie interesuje go natychmiastowe odzyskanie i jakikolwiek pressing. K...a pamiętam świetnie jeszcze finał z Barcą w '94 i po prostu szlag mnie już trafia patrząc na tą żenadę. Niech ktokolwiek poprowadzi ten zespól od jutra byle nie Gattuso. Może portier z Milanello będzie miał więcej odwagi do ustawiania ludzi na boisku. Przecież postawa zespołu po przejściu na 442 jest jawnym dowodem jak ten pseudotrener nie trafił z taktyką wyjściową. Który już raz???
    • avatar
      Filippo09
      Popieraw każde slowo
  • avatar
    Filippo09
    Jak można tak wykonywać rzuty różne?? To jest nasz słabość, a nie atut druga bramka z kątry jak z Udinese. Może lepiej jal Romek będzie je wykonywał, bo przynajmniej dokopie za pierwszym slubek, a bramek z głowy strzelamy jak na lekarstwo, to i tam się nie przyda. Wystarczy postawić 1-2 zawodników na krótkim slupku i wybija wszystkie nasze dośrodkowania, no chyba że nasi super grajkowie przelobuja cała 16-tke jak borini i hakan ostatnio. Naprawdę przemawia przez mnie złość bo to co oni wyprawiaja, z tym, pseudo terem to masakra, mam już dość. Jak można wyjść na mecz myśląc o dogrywce i rzutach karnych??? Bo nie wiem co innego chciał ugrać Gattuso, tym zestawieniem. Samu nie zagrał żadnego dobrego meczu na lewej pomocy, zdecydowanie lepiej gra na prawej ale oczywiście dziś znów na gorszej stronie wystawiony. Może warto przemyśleć grę 3 środkowym obrońcami bo boczni obrońcy nic nie wnoszą do gry, a to zawsze jeden piłkarz więcej do przodu. Podsumowując mam już dość oglądanie tej klepaniny, podawanie do najbliższego, niedokładnie, połowa podań za lekka lub do tyłu i zamiast przyspieszyć akcje zwalniamy ja. Wierzę że uda się nam jakims cudem wyrwać to 4 mejece ale niestety coraz mniejsze. FORZA MILAN!!! RUSZCIE SIĘ DO PRACY
  • avatar
    Ziolan
    Kiedy zobaczymy oficjalne zwolnienie Gattuso. Berlusconi juz dawno by go pogonił.jest tragedia i będzie jeszcze gorsza jesli ten typ będzie dalej siedział na ławce trenerskiej to niewytrzymam.w miejmy jaja i zwolnijmy tego typa.moze to pozwoli pilkarza uwolnić prawdziwego ducha tej drużyny.widac to co mecz ze wszyscy męczą sie.zobaczmy co dało zwolnienie Mourinho w MU,byli nie pokonani przez chyba 10 spotkań plus minus.nie mam juz sił do tego co ten koleś odpierdala.zero pomysłu na drużynę na gre na ustawienie.
  • avatar
    Pablo80
    Żenada to ich kopanie się po czole!! 70% tego składu + parodysta trener do wyjebania w lecie.
  • avatar
    RayLuka
    Witam wszystkich zwolenników G.Gattuso. Czy już zrozumieliście, że on nie nadaje się na trenera ACM czy jeszcze potrzebujecie czegoś więcej aby się o tym przekonać??? Ja wiem, że do niektórych nigdy to nie dotrze (statystycznie tak się dzieje) i będą twierdzili, że gdyby dostał szansę prowadzenia ACM jeszcze w 658 meczach to by wyszło, że jednak jest genialny w tym co robi... Od miesięcy oczekuję zwolnienia (właściwie od pierwszego dnia jego zatrudnienia) i nadal nic...
    Pozdrawiam
  • avatar
    Bartol
    Przykro było na to patrzeć. Mecz bez walki, a miałabyć "piana". Nie mamy zespołu niestety. Pojedyncze wiezione mecze, dwa dobre transfery, na boisku nie ma chemii. Żal patrzeć na taki Milan. Gattuso jest zmęczony prowadzeniem Milanu, bo chyba on bardziej chce, niż zawodnicy potrafią. Nie będę krytykował poszczególnych zawodników, nie o to chodzi. Całość nie istnieje. Jak jest chemia i sympatia to się robi rzeczy wielkie i to bez dużych nakładów - czyt. Ajax. Taktyka taka, czy siaka nie ma znaczenia, jak zawodnicy nie czują radości z gry. Boję się, że wpadniemy z czwórki na koniec sezonu! Wskazana zmiana trenera, i przybycie gościa z jajami i lekką nutką obłędu typu Mandzukic, który potrząsnie żołnierzami. Kiedyś mieliśmy Gattuso, teraz to wszyscy przepraszaja, że żyją, że grają i są sflustrowani sami na siebie. Pozdrawiam!